İç Yıkama

İç Yıkama

İç Yıkama Nedir ?

Araçların içleri özellikle kış ve sonbahar aylarında karlı, pis ya da ıslanan ayakkabılar nedeniyle çok kirlenir. Yaz aylarında ise klimanın kaldırdığı tozlar ve camların çok açılmasından dolayı aracın içine dolan toz ve pislikler aracı kirletir. Oluşan bu toz ve pisliklerin temizlenmesi için iç yıkama yapılması şarttır.

İç yıkama yapılırken oto yıkama malzemeleri kullanılır. Bu malzemeler hem insan sağlığı için hem de araçta kullanılan malzemelerin iyice temizlenmesi için önemlidir. İlk iş olarak paspaslar araçtan çıkartılır. Paspasın kauçuk ya da halı olmasına göre kullanılan temizlik malzemeleri değişiklik gösterir. Paspasların çıkarılması ve temizlenmesinin ardından aracın içi ayrıntılı şekilde süpürülür. Bu işlemde araçlar için üretilmiş süpürgeler kullanılır.

Süpürme işleminin ardından kumaş bölgelerin temizlenmesine sıra gelir. Eğer araç koltuklarınız deri ise deri için özel üretilmiş temizlik malzemeleri kullanılır. Koltuklar kumaş ise bu kumaşlar için özel üretilmiş temizlik ürünleriyle araç koltukları temizlenir. Aracın ön tarafına ve kapılara gelindiğinde bu bölgelere özel matlık veya parlaklık veren temizlik spreyleriyle bu bölgeler temizlenir. Son olarak da klima kanal temizliği yapılarak araç içi temizleme uygulaması tamamlanır.