Oto Kuaför Nedir ?
  • 24 Eylül 2019
  • Yazar: Red Swan
  • 263

Oto Kuaför Nedir ? Hizmetleri Nelerdir


Oto Kuaför aracınızın iç dış temizliği ve bakımını yapan hizmet dalıdır. Hizmetler İçerisinde;

Dış Yıkama


Araba yıkama işleminde gözümüzün görebildiği kirlerin yanı sıra görünmeyen kirler de mevcuttur. Bu kirler yüksek sürat esnasında aracın dış kısmına yapışmaktadır ve temizlenmesi önem arz etmektedir. Dış yıkama bu nedenden dolayı araç temizliğinde önemli bir yere sahiptir.

İç Yıkama


Araçların içleri özellikle kış ve sonbahar aylarında karlı, pis ya da ıslanan ayakkabılar nedeniyle çok kirlenir. Yaz aylarında ise klimanın kaldırdığı tozlar ve camların çok açılmasından dolayı aracın içine dolan toz ve pislikler aracı kirletir. Oluşan bu toz ve pisliklerin temizlenmesi için iç yıkama yapılması şarttır.

Pasta Cila


Pasta cila hizmeti aracın boyasının daha parlak ve alındığına yakın bir hale getirme ve aynı zamanda çizik giderme uygulamasıdır. Pasta ve cila uygulamaları iki ayrı işlem olmakla beraber genelde beraber alınmaktadırlar. Pasta uygulaması en üst boya katmanını kaldırarak boyayı inceltir. Böylece üst katmandaki çizikler giderilmiş olur. Sonrasında yapılan cila uygulaması ile de parlaklık sağlanır.

Boya Koruma


Boya koruma aracın daha uzun süre dış etkenlerden korunmasına yardımcı olan bir araç koruma yöntemidir. Doğal hava şartları veya sonradan gerçekleşen bazı durumlar aracı mat gösterir ve zarar verir. Böyle durumlarda boya koruma işlemi yapılır. Özellikle ikinci el araçlarda boya koruma işlemi daha ön plandadır. Temizleme, pasta, cila işlemleri ile birlikte yapılan boya koruma işlemi aracın uzun süre çiziksiz ve temiz görünmesini sağlar.

Infinity Kaplama


İnfinity kaplama diğer kaplama ürünlerimden farklı olarak daha parlak ve kusursuz bir dış yüzey görünümü sağladığından estetik görünüm arayan kullanıcılar tarafından sıkça tercih edilir. Bununla birlikte dış cephe araç koruma uygulamaları arasında en dayanıklı olan uygulama olarak kabul edilmektedir.

Nano boya koruma


Nano boya koruma uygulaması oto cila benzeri bir uygulamadır ve oto boya koruma uygulamaları arasında en etkili yöntemlerdendir. Boyada parlak bir etki yaratıp, üzerinde bir katman oluşturur. Bu katman boyanın korunmasını sağlar. Aynı zamanda bu işlem su tutmayan bir yapıya da sahiptir. Nano uygulamanın cilalama işleminden en büyük iki farkı nano uygulamanın boyadaki boşlukları çok daha iyi doldurabilmesi ve cilalamadan daha ince bir katman oluşturmasıdır. Bu ikisi de daha kaliteli ve uzun süreli bir etki sunar. Ayrı olarak nano boya koruma sıcaklığa daha dayanıklı olduğu için çatlamalara ve bozulmalara karşı dirençlidir.

Poliüretan kaplama


Poliüretan kaplama uygulaması diğer benzer oto kaplama uygulamalarından daha etkilidir. Bu filmin kalınlığı yaklaşık 200 mikron olup diğer filmlerden hem daha kalın hem de daha esnektir. Komple poliüretan film uygulamasının araçtan çıkartılması da kolaydır. Aynı zamanda çok güneş ışığında maruz kalan araçlarda oluşan renk solmalarını da önler.

Seramik Kaplama


Seramik kaplama klasik cila ve parlatma işlemine göre daha kaliteli ve uzun süreli sonuç veren bir işlemdir. Çeşitli metallerin ve maddelerin birleşiminden oluşan bu ‘seramik’ adı verilen kaplama araç boyasını parlatmak ve çiziklere karşı önlemek için kullanılır. Nano teknoloji sayesinde üretilen bu ürün çok serttir ve ona çizilmeye dayanıklılık özelliğini veren de budur. Klasik boya koruma işleminden en büyük farkı da burada ortaya çıkmaktadır.

Komple Kuaför Uygulama

Koku Giderme

Klima Temizleme

Bagaj Temizleme

Jant - Lastik Temizleme

Cam Filmi Sökme

Cam Filmi Uygulama

Cilalı Yıkama

Tavan Temizleme

Koltuk Temizleme

Torpido ve Plastik Aksam Temizleme

Zift Temizleme

Motor Temizleme ve Koruma Uygulaması

Ozonla Dezenfeksiyon

Ön Cam Filmi Uygulama

Ön Cam Su Kaydırıcı Uygulama
 

REDSWAN OTO KUAFÖR

YORUMLAR


    Henüz Yorum Yapılmamış.


YORUM YAZ